Skip to main content

Ospolečnosti C. R. Bard, Inc.


Pro pacienty a zdravotnické pracovníky  v oborech prevence, včasné diagnózy, léčby a řízení následné péče. Po celou naši historii je společnost Bard na čele oboru se svými průlomovými prostředky a terapiemi, která se neustále snaží nastavovat nové standardy dokonalosti a kvality.

Co nás žene kupředu

Základem toho, jak pracujeme, jsou naše základní hodnoty jako kvalita, integrita, servis a inovace. Na videích se o nás, o tom, na co se zaměřujeme a o naší historii dozvíte něco víc.

Naše poslání

Přinášet pokrok v kvalitě života a poskytování zdravotní péče prostřednictvím rentabilního vývoje, výroby a prodeje hodnotově řízených produktů, které splňují očekávání našich zákazníků ohledně kvality, integrity, servisu a inovací a dávají příležitosti našim zaměstnancům.  Ve výsledku pak chceme optimalizovat hodnotu pro akcionáře a být respektovanou celosvětovou zdravotnickou společností.


Podívejte se na časovou osu naší historie

Naše poslání

Přinášet pokrok v kvalitě života a poskytování zdravotní péče prostřednictvím rentabilního vývoje, výroby a prodeje hodnotově řízených produktů, které splňují očekávání našich zákazníků ohledně kvality, integrity, servisu a inovací a dávají příležitosti našim zaměstnancům.  Ve výsledku pak chceme optimalizovat hodnotu pro akcionáře a být respektovanou celosvětovou zdravotnickou společností.
 

Dlouhá historie technologických inovací

1900s
1920s
1930s
1940s
1950s
1960s
1970s
1980s
1990s
2000s
2010s
Charles Russell Bard, founder of C.R. Bard

1907

Charles Russell Bard (na obrázku) byl americký dovozce francouzského hedvábí. V roce 1907 začal do New York City dovážet Gomenol.

1907

Gomenol, všelék z Evropy, ulehčil panu Bardovi potíže s močením způsobené tuberkulózou.

1923

Formální založení společnosti C. R. Bard, Inc.

1925

Bard vydává svůj první katalog produktů.

John F. Willits and Edson L. Outwin

1926

Charles Russell Bard prodává firmu obchodnímu řediteli Johnu F. Willitsovi (na obrázku vlevo) a účetnímu Edsonu L. Outwinovi (na obrázku vpravo) za 18 000 $.

Harris L. Willits

1929

Tým společnosti Bard rozšiřuje obchodní zástupce Harris L. Willits (na obrázku).

Charles Russell Bard, founder of C.R. Bard, Inc.

1934

Zakladatel společnosti Charles Russell Bard umírá.

Davol Rubber Company historic illustration and patent application

1934

Společnost Davol Rubber Company z Providence ve státě Rhode Island začíná vyrábět Foleyův katetr. Společnost Bard se stává výhradním distributorem Foleyova katetru a dalších latexových katetrů firmy Davol.

Na obrázku: Davol Rubber Company v roce 1934 a ilustrace doprovázející patentovou přihlášku této společnosti z roku 1935 na gumový katetr vynalezený experimentátorem Paulem A. Raichem.

1940

Norman Jeckel vyvíjí první americký proplétaný katetr a strojní vybavení k jeho výrobě. V Glens Falls ve státě New York zakládá společnost U.S. Catheter & Instrument Corporation (USCI). Společnost Bard začíná distribuovat Jeckelův nový katetr.

1945

Harris L. Willits se stává členem představenstva.

1948

Bard se stěhuje z New York City do nové budovy ve městě Summit, New Jersey a v roce 1949 se v ústředí koná první obchodní jednání se zástupci společností Davol a USCI.

Dr. DeBakey

1954

Dr. DeBakey (na obrázku) vyvíjí první arteriální protézu.

Harris L. Willits

1955

Harris L. Willits (na obrázku) je zvolen prezidentem společnosti Bard.

Edson L. Outwin, James Vassar, Harris Willits, and Edson S. Outwin at Canoe Brook Country Club in 1957

1957

Bard slaví své 50. výročí a připomíná si pět desetiletí zasvěcených lékařské profesi. Na obrázku zleva doprava: Edson L. Outwin, James Vassar, Harris Willits a Edson S. Outwin v klubu Canoe Brook Country Club v prosinci 1957.

1958 Bardex Foley catheter advertisement

1958

Bard představuje předem sterilizovaný zabalený Foleyův katetr a má připraven sterilizátor pro spuštění sterilizace v závodě. Na obrázku: Reklama na Foleyův katetr společnosti Bardex z roku 1958 vysvětluje, jak mohou sterilizované zabalené produkty zákazníkovi šetřit čas a peníze a také zajistit pohodlí, protože jsou připraveny k okamžitému použití.

Historical photo of C.R. Bard, Inc. headquarters in Murray Hill, NJ

1961

Společnost Bard se stěhuje do nové jednopodlažní budovy o rozloze 4600 m2 v Murray Hill, New Jersey (na obrázku). Větší prostory umožnily společnosti centralizovat své kanceláře.

BARD employee at Glens Falls, NY plant inspecting coronary catheters

1961

Bard začíná rozšiřovat své úsilí mimo urologii do oborů kardiologie, radiologie a anesteziologie.
 
Na obrázku: Zaměstnanec společnosti Bard v závodě v Glens Falls, New York kontroluje koronární katetry vyrobené divizí kardiologie a radiologie USCI společnosti Bard.

Medical supply storage at BARD’s Bridgewater, NJ location and in-house sterilization operations

1964

Bard zakládá svůj první vlastní výrobní úsek — lisování a montáž plastových trubiček pro zdravotnictví.

Na obrázku vlevo: Sterilní a jednorázový zdravotnický materiál ve výškovém skladu v závodě společnosti Bard ve městě Bridgewater, New Jersey, na začátku 60. let 20. století.
 
Na obrázku vpravo: Zavedení vlastních sterilizačních provozů v roce 1964 významně rozšířilo výrobní možnosti společnosti Bard, protože prostředky šetřící práci jako předem sterilizovaný nemocniční materiál se v 60. letech 20. století staly spíše nutností než luxusem.

1965

Bard oznamuje rozdělení akcií 3:2.

Roland F. Simons

1966

Harris L. Willits se stává předsedou představenstva. Prezidentem je zvolen Roland F. Simons (na obrázku). Simons napomohl rozšiřování programů výzkumu a vývoje společnosti Bard během 60. let 20. století.

1966

Bard a USCI fúzují a stvrzují tak 25 let spolupráce.

1967

Bard buduje závod o rozloze 9300 m2 v Covingtonu, Georgia, a geograficky tím rozšiřuje svou výrobu a sklady.

1967

Bard oznamuje rozdělení akcií 2:1.

1968

Prezidentem je zvolen J. Wendell Crain.

1968

Kmenové akcie společnosti Bard jsou kótovány a obchodovány na newyorské burze (New York Stock Exchange) pod symbolem „BCR“.

Technicians at BARD subject samples of urological products to USP sterility testing

1968

Bard buduje výrobní závod o rozloze 16 000 m2 v Murray Hill, New Jersey.  Na obrázku: Technici v prostorách společnosti Bard v New Jersey předkládají vzorky urologických produktů k testování sterility pro United States Pharmacopeia (USP) v souladu se závazkem společnosti k nejvyšší kvalitě produktů.

Harris L. Willits

1971

Harris L. Willits je zvolen čestným členem sdružení Medical Surgical Manufacturers Association, což je ocenění, kterého se dostalo jen šesti dalším lidem.

Jay Bhaat, manager of BARD Japan in 1977, speaks at a USCI seminar; BARD’s Medicon unit

1972

Bard se spojuje s japonskou společností Kobayashi Pharmaceutical Company, Ltd. a zakládají firmu dnes známou jako Medicon, Inc. pro import a prodej produktů společnosti Bard v Japonsku a vytváření nových společných podniků s mezinárodními výrobci.

Na obrázku vlevo: Jay Bhatt, manažer společnosti Bard pro Japonsko, hovoří v roce 1977 na semináři divize USCI v japonském Tokiu.

Na obrázku vpravo: S novým vedením zaznamenala jednotka Medicon společnosti Bard nové obchodní příležitosti, když Japonsko přešlo na systém úhrad na základě diagnózy. A do roku 2004 také prodej skutečně vzrostl o 27 procent. Na obrázku jsou zleva doprava K. Minato, Y. Sakai a T. Kashiwagi.

1972

Bard oznamuje rozdělení akcií 2:1.

BARD inspector in Santa Ana, CA examines components of blood oxygenators

1975

Bard získává společnost William Harvey Research Corporation a rozšiřuje nabídku kardiopulmonárních produktů pro otevřené operace srdce a zavádění bypassu.
 
Na obrázku: Inspektor v závodě ve městě Santa Ana v Kalifornii kontroluje součásti oxygenátorů krve značky William Harvey používané v kardiotorakální chirurgii.

1976

Ředitelem a prezidentem je zvolen Robert H. McCaffrey.

Robert H. McCaffrey, Harris Willits and George Maloney

1978

Robert H. McCaffrey je zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem. George T. Maloney je zvolen prezidentem a výkonným ředitelem.
 
Na obrázku zleva doprava: Robert McCaffrey, Harris Willits a George Maloney vybudovali v průběhu let přátelskou firemní kulturu, kterou řada zaměstnanců společnosti Bard s vděkem přivítala.
 

1978

Harris L. Willits je zvolen čestným předsedou.

Doctor using BARD’s USCI catheter system

1979

Bard získává exkluzivní práva na výrobu a prodej Gruntzigova katetru, angioplastického balonkového katetru, který představuje pro chirurgy bezpečnější a levnější alternativu k otevřené operaci srdce.
 
Na obrázku: S využitím jednoho ze systémů katetrů Bard USCI se lékař připravuje na angioplastický zákrok v katetrizační laboratoři.

Historical photography of Davol, Inc. location

1980

Po 46 letech spolupráce získává Bard společnost Davol Inc. (na obrázku) i s jeho výrobními závody na Foleyův katetr ve městech Moncks Corner v Jižní Karolíně a Clacton-On-Sea v Anglii.

1982

Bard oznamuje rozdělení akcií 3:2.

1984

Bard zakládá výrobní závod ve městě Nogales v Mexiku.

1984

Bard získává firmu Evermed a vytváří franšízovou platformu Bard Access Systems.

1985

V Austrálii je založen společný podnik Bard Bio-Spectrum Pty. Ltd.

1986

Bard oznamuje rozdělení akcií 2:1.

Laboratories Bard in Paris; a cardiologist in the lab of Policlinico Umberto

1988

Fúzí společností Bard UK/Europe a USCI International vzniká Bard Europe.
 
Na obrázku vlevo: Kardiolog v laboratoři Policlinico Umberto v Římě v Itálii kontroluje v roce 1988 angioplastické katetry Bard Simplus and Probe. S laskavým svolením John Zoiner Photography.

Na obrázku vpravo: Ústředí laboratoří Laboratories Bard na pařížském předměstí Gentilly ve Francii.

Edward A. Leskanic, David W. Prigmore, and Laurence E. Lindars. Seated: George A. Davis, William G. Little, Terence C. Brady Jr., George T. Maloney, and Robert H. McCaffrey

1988

Zasedání vedení společnosti Bard v roce 1985 nasměrovalo divize společnosti k tomu, aby působily jako podnikatelské jednotky a zůstaly organizovány podle tržních specializací. Na obrázku zleva doprava, stojící: Edward A. Leskanic, David W. Prigmore a Laurence E. Lindars. Sedící: George A. Davis, William G. Little, Terence C. Brady Jr., George T. Maloney a Robert H. McCaffrey. S laskavým svolením Bill Ray Photography.

George T. Maloney greets visitors at C.R. Bard’s annual meeting

1989

George T. Maloney (na obrázku, vítající návštěvníky výročního zasedání společnosti Bard) je zvolen prezidentem a generálním ředitelem. Jeho přátelská a sympatická povaha i jeho bystrá mysl a schopnosti řešit problémy mu za více než tři desetiletí u společnosti získaly solidní reputaci.

An I.V. nurse discusses cathether placement at a patient’s bedside with BARD employees

1989

Bard získává společnost Catheter Technology Corporation, Salt Lake City, Utah, a posiluje svoji pozici na trhu vybavení pro přístup do cév. V roce 1991 se z toho stalo ústředí divize Bard Access Systems, Inc.
 
Na obrázku: Sestra pro intravenózní zákroky v nemocnici Christ Hospital v Cincinnati, Ohio, diskutuje se zaměstnanci Bard Access Systems u lůžka pacienta o umístění katetru.

1991

Je založena divize Bard Electrophysiology Division.

George T. Maloney

1991

George T. Maloney (na obrázku) je zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem.

1992

Ze společnosti Bard Bio-Spectrum Pty. Ltd. se stává Bard Australia.

1992

Čestný předseda Harris L. Willits umírá.

1994

William Longfield (na obrázku) je zvolen prezidentem a generálním ředitelem.

1994

Bard získává Angiomed AG (biliární stent).

BARD Corporate Healthcare Services logo

1994

Je založena organizace Corporate Healthcare Services.

1995

William Longfield je zvolen předsedou představenstva.

1996

Bard získává společnost IMPRA, Inc. (vaskulární protetika).

A quality assurance auditor at Bard FiberOptic Technologies; the BARDEX Lubricath Foley catheter

1996

Je založena divize Bard Medical Division

Na obrázku vlevo: Společnost Bard FiberOptic Technologies v Ann Arbor, Michigan, vyrábějící vyspělé urologické monitorovací přístroje s využitím vláknové optiky, se připojila k technologické revoluci společnosti koncem 90. let 20. století. Na tomto obrázku kontrolorka zajištění kvality Donna Reese provádí kontrolu.
 
Na obrázku vpravo: Foleyův katetr BARDEX® Lubricath je vylepšením Foleyova katetru, chráněného produktu společnosti Bard, z konce 90. let.

A BARD employee conducts flow tests on PDLC

1996

Bard uzavírá smlouvu o společném podniku s tchajwanskou společností Pacific Healthcare. Bard otevírá prodejní zastoupení v Číně, Jižní Korei a Singapuru.
 
Na obrázku: Vývoj nových produktů a jejich postupné vylepšování je u společnosti Bard kontinuální proces. Zaměstnanec společnosti Bard Hong le Nguyen provádí průtokové zkoušky katetru PDLC.

1998

Bard se zbavuje obchodních jednotek kardiologické pomoci, kardiopulmonární resuscitace a kardiologické divize USCI.

A BARD employee assembles the rod for a dual lumen wing retainer

1999

Se společností Dymax Inc. získává Bard ultrazvukovou technologii pro umisťování katetrů. Zisk společnosti Vas-Cath v roce 1994 pomohl společnosti Bard rozšířit produktové řady dialyzačních katetrů a periferního angioplastického balonkového katetru.
 
Na obrázku: Zaměstnankyně společnosti Bard Lena Diaz montuje táhlo pro křidélkový držák katetru Dual Lumen.

2000

Bard získává aktiva společnosti Surgical Sense, Inc. a její produktovou řadu náplastí Kugel®.

Timothy M. Ring and John Weiland

2003

Timothy M. Ring (na obrázku vlevo) je zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem. John Weiland (na obrázku vpravo) je zvolen prezidentem a výkonným ředitelem. Oba byli připravováni svým předchůdcem Williamem Longfieldem k tomu, aby zajistili pokračování růstu společnosti Bard v 21. století. V prvním celém roce, kdy firmu vedli, vzrostl čistý prodej o 13 procent ve stálých cenách.

S laskavým svolením Gloria Baker Photography.

Luminexx vascular stent; Ventralex hernia patch

2003

Je založena dceřiná společnost Bard Peripheral Vascular Na obrázku nahoře: Vaskulární stent Luminexx™

2003

Od společnosti Biomedical Instruments and Products GmbH získává Bard technologii zařízení pro vakuovou biopsii.


 

Successful BARD patient Herman Herndon, treated with ProSeed Brachytehrapy service

2003

Bard získává SourceTech Medical, L.L.C., obchodující s jódovými radioaktivními semeny pro Brachytherapy
 
Na obrázku: Hunter Herndon z Midlothianu ve Virginii leští kolo svého veteránu Ford Coupe z roku 1934. Herndon se mohl rychle vrátit ke svým normálním aktivitám po prodělání léčby rakoviny prostaty metodou brachyterapie ProSeed® společnosti Bard, při které jsou do prostaty pomocí ultrazvuku zavedena drobná radioaktivní semínka.
 
S laskavým svolením Gloria Baker Photography.

2004

Bard získává aktiva společnosti ONUX Medical a její fixační systém Salute® pro léčbu kýly a opravy měkkých tkání.

BARD worldwide operations team

2004

Bard oznamuje rozdělení akcií 2:1.
 
V roce 2003 stál globální tým společnosti Bard v čele zlepšení, která zvýšila marži o 3,2 procentního bodu. Na obrázku jsou po směru hodinových ručiček z levého horního rohu Mark Walaska, viceprezident pro výrobu; Frank Maloit, viceprezident pro podnikové zakázky; Scott Mummert, ředitel pro provozní dokonalost; Kevin Phoenix, ředitel zařízení; John Moran, viceprezident pro výrobní projekty; Ted Doorley, viceprezident pro výrobu a Joe Cherry, viceprezident pro provoz.
 
S laskavým svolením Gloria Baker Photography.

 
 

2005

Bard získává aktiva společnosti Genyx Medical včetně implantovatelného objemového činidla TegressT™ pro léčbu stresové inkontinence moči.

2006

Bard získává společnost Venetec International, Inc., výrobce sortimentu zařízení pro upevnění katetru StatLock®.

BARD 100th anniversary seal

2007

Bard slaví 100. výročí.

Bard LifeStent

2008

Od společnosti Edwards Lifesciences získává Bard LifeStent® (na obrázku), který je prodáván divizí Bard’s Peripheral Vascular společnosti Bard ve městě Tempe v Arizoně.

2009

Bard získává předprodejní schválení FDA na LifeStent® pro indikaci u povrchových stehenních tepen.

2010

Při dosud největší akvizici získává Bard společnost SenoRx, Inc., čímž získává přístup k předním produktům v celých segmentech biopsie a markerů prsů.

Medivance Arctic Sun

2011

Bard získává společnost Medivance, Inc., která je v čele trhu v oboru terapeutické hypotermie. Řada produktů Arctic Sun® společnosti Medivance poskytuje lékařům výkonnou technologii pro efektivní řízení teploty pacienta neinvazivním způsobem.

Lutonix transliminal angioplasty (PTA) balloon

2011

Bard získává firmu Lutonix která vyvinula lékem potažený balonek pro perkutánní transluminální angioplastiku (PTA). Společnost Lutonix jako první uplatnila „investigational device exemption“ (IDE) schválené FDA při použití lékem potažených balonků k léčení periferního cévního onemocnění.

Neomend logo

2012

Bard získává soukromou firmu Neomend, Inc., předního vývojáře a dodavatele rozprašovatelných chirurgických tmelů a protiadhezních produktů.  Tato fúze významně rozšiřuje obchodní příležitosti pro chirurgii společnosti Bard v její dceřiné společnosti Davol.

Medafor Arista MPH hemostat

2013

Bard získává společnost Medafor, Inc., předního vývojáře a dodavatele hemostatických prostředků rostlinného původu. Medafor’s Arista® MPH Hemostat, společnosti Medafor se indikuje jako podpůrný hemostatický prostředek pro kontrolu krvácení, když jsou konvenční prostředky neúčinné nebo nepoužitelné. Akvizice rozšiřuje obchodní příležitosti pro chirurgii společnosti Bard v její dceřiné společnosti Davol.

BARD electrophysiology logo

2013

Bard se zbavuje oboru elektrofyziologie a prodává některá aktiva společnosti Boston Scientific Corporation.

2013

Bard získává společnost Rochester Medical, Inc., předního vývojáře a dodavatele silikonových produktů pro inkontinenci moči a odvádění moči. Tato fúze představuje přesvědčivé strategické přizpůsobení, které zlepšuje pozici společnosti Bard na globálním trhu domácí urologické péče.

Lutonix 035 drug coated balloon

2014

Lékem potažený balonek 035Lutonix® je první lékem potažený balonek dostupný v USA a schválený FDA pro léčení femoropopliteální okluze. Lutonix® 035 DCB je angioplastický balonek potažený terapeutickou dávkou léku paclitaxel a využívá také standardní mechanické roztažnosti cév k obnovení krevního toku u pacientů s periferním cévním onemocněním femoropopliteálních tepen.

XenMatrix AB surgical graft antibacterial-coated regenerative collagen matrix

2014

XENMATRIX™ AB Surgical Graft Antibacterial-Coated Regenerative Collagen Matrix e první nesíťovaný prasečí kožní štěp potažený antibakteriální látkou, který prokazatelně brání napadení štěpu bakteriemi MRSA, E. coli a dalšími na preklinických modelech.1,2  Využitím kombinace antibiotik s dobrou charakteristikou, Rifampinu a Minocyclinu, poskytuje bezkonkurenční úroveň ochrany štěpu při náročné léčbě břišní kýly.
 
1. IMS Data, Q2 2014, 550K search, fda.gov.
2. Preklinická data v souboru; výsledky nemusí odpovídat klinické výkonnosti.
 

2015

Bard získává úplné vlastnictví svého společného podniku Medicon, Inc. v Japonsku.

2016

Bard získává společnost Liberator Medical Holdings, Inc.  Liberator je distributor zdravotnických produktů klasifikovaných jako trvalé lékařské vybavení (Durable Medical Equipment, DME) přímo ke spotřebiteli.